Kitap veya yazar aramak için metin yazın ve ara tuşuna basın, arama aynı zamanda kitap bilgileri arasında da yapılmaktadır...
Arama kutusunu silmek için tıklayın...
Daniel Goleman

Duygusal zekâ üzerine çok satan kitaplarıyla tanınan Dr. Daniel Goleman, çok uzun zaman öncesinden başlayarak, Harvard’daki yüksek lisans yılları sırasında Hindistan’da geçirdiği iki yıldan başlayarak meditasyona ilgi duymuştu.
The New York Times için beyin ve davranış bilimleri üzerine yıllar boyu yazılar yazmış bir psikolog olarak, Dr. Goleman Harvard’da düzenli konuşmalar yapan bir misafir akademisyen olmuştu.
Yazıları için birçok basın ödülü aldı. Bunların arasında Times’daki yazılarının iki kere Pulitzer ödülüne aday gösterilmesi ve Amerikan Psikoloji Birliğinin Kariyer Başarı ödülü de bulunuyor.


Yazarın tüm kitapları

Karakteri Değiştirmek (Altered Traits)
Daniel Goleman, Richard J. Davidson Ağustos 2019 320 Sayfa 
Son yirmi yılda meditasyon ve farkındalık havalı bir şey olmaktan öteye geçip, kilonuzdan tutun hayattaki başarı seviyenize kadar her şeyi düzeltmek için yara bandı olarak kullanılan yaygın bir şeye dönüştü. Bu kitapta yayınlanan ve onları kendi alanlarında büyük isimlere dönüştüren en son araştırmalarıyla, Daniel Goleman ve Richard Davidson meditasyonun bizim için gerçekten ne yapabileceği hakkındaki gerçekleri gösterirken, ondan en çok nasıl yararlanabileceğimizi de aydınlatıyorlar.
...