Kitap veya yazar aramak için metin yazın ve ara tuşuna basın, arama aynı zamanda kitap bilgileri arasında da yapılmaktadır...
Arama kutusunu silmek için tıklayın...
Kitaplarını Yayınladığımız Bütün Yazarlar

Kuzey Çocuk kitaplarının yazar ve çizerleri, Kuzey Çocuk menüsü altındadır. Onları görmek için tıklayınız...

 Aletha Solter
İsviçre asıllı Amerikalı Ph.D. Aletha Solter bir gelişimsel psikolog, bir uluslararası konuşmacı, Bilinçli Ebeveynlik Enstitüsünün kurucusu ve içinde yüz binden fazla satan “Bilinçli Bebek” kitabının da olduğu 3 kitabın yazarıdır. Master derecesini İnsan Biyolojisi dalında İsviçre’deki Genova Üniversitesinde almıştır. Daha sonra doktorasını Kaliforniya Üniversitesinde Psikoloji dalında yapmıştır. Halen Kaliforniya, Goletha’da yaşamaktadır ve iki çocuk yetiştirmiştir.

Kendisine solter@awareparenting.com e-mailinden ve www.awareparenting.com adresinden ulaşabilirsiniz


 Anabella Nightingale


 Angela Marsons
Angela Marsons’un bu kitabı Amazon’un çok satanlar listesinde 1 numara olmuştur. Angela, partneri, yerinde duramayan Labrador köpekleri ve küfürbaz papağanıyla birlikte İngiltere’nin Black Country bölgesinde yaşamaktadır.
Angela, yazmaya olan aşkını ilk olarak ilkokulda keşfetti. Dersleri ikinci plandaydı ve etrafındaki insanları izlemeye ve onlar hakkında sessizce hikâyeler uydurmaya bayılıyordu.
Karnesinde sürekli şuna benzer şeyler yazıyordu: “Angela kendi işleriyle, başkalarınınkiyle ilgilendiği kadar ilgilenirse başarılı olur.”
Yıllarca ilişkiler üzerine kitaplar yazdıktan sonra Angela suça yöneldi. Tabii ki bu yönelme edebi anlamda. Bir karakter yarattı ve bu karakter artık gitmeyi reddediyor.


 Benjamin Powell
Benjamin Powell Özgür Piyasa Enstitüsünün yöneticisi ve Texas Teknoloji Üniversitesindeki Rawls İş İdaresi Fakültesinde ekonomi profesörüdür. Beş kitabın yazarlığını veya editörlüğünü yapmış, 75’ten fazla bilimsel makale ve politika araştırması yayınlamıştır. Araştırma bulguları aralarında The Wall Street Journal ve The New York Times gibi yayınların da olduğu 100’den fazla popüler yayında alıntılanmıştır. Yine aralarında CNN, MSNBC, Showtime, CNBC gibi televizyonların olduğu birçok haber kanalında programlara çıkmıştır ve Fox Bussinnes Network’un düzenli bir konuğudur.

 Brian Burns


 Burak M. Teniz


 Christopher Hitchens


 Cindy Fröhlich


 Dan Jones
DAN JONES bir tarihçi, belgesel yapımcısı ve ödüllü gazetecidir. The Plantagenets, Magna Carta,
The Templars ve The Colour of Time isimli kitapları dünya çapında bir milyon kopyadan fazla
satıldı.
Düzinelerce TV programını yazdı ve sundu. Bunlar arasında Netflix/Channel 5 serisi olan ünlü
Büyük İngiliz Kalelerinin Gizemleri belgesel dizisi de bulunuyor. On yıl boyunca London Evening
Standart gazetesi için haftalık yazılar yayınladı ve yazılarının bazıları The Sunday Times, The Daily
Telegraph, The Wall Street Journal, Smithsonian, GQ ve The Spectator gibi dergi ve gazetelerde yer aldı.


 Daniel Dennett


 Daniel Goleman
Duygusal zekâ üzerine çok satan kitaplarıyla tanınan Dr. Daniel Goleman, çok uzun zaman öncesinden başlayarak, Harvard’daki yüksek lisans yılları sırasında Hindistan’da geçirdiği iki yıldan başlayarak meditasyona ilgi duymuştu.
The New York Times için beyin ve davranış bilimleri üzerine yıllar boyu yazılar yazmış bir psikolog olarak, Dr. Goleman Harvard’da düzenli konuşmalar yapan bir misafir akademisyen olmuştu.
Yazıları için birçok basın ödülü aldı. Bunların arasında Times’daki yazılarının iki kere Pulitzer ödülüne aday gösterilmesi ve Amerikan Psikoloji Birliğinin Kariyer Başarı ödülü de bulunuyor.


 Dave McKean
David McKean (Doğum 29 Aralık 1963 Maidenhead, Berkshire) İngiliz illüstratör, fotoğrafçı, karikatür çizeri, grafik tasarımcısı, film yapımcısı ve müzisyendir.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dave_McKean


 Dr. Shefali Tsabary
Dr. Shefali Tsabary, yazdığı ilk kitap olan Bilinçli Anne Baba ile Nautilus Kitap Ödülü (Nautilus Book Award), Annelerin Seçimi Ödülü (Mom's Choice Award) ve başka birçok ödül almış, Amerika'da tanınan bir kişidir. İlk yazdığı bu kitap uzun süre Amerikan satış listelerinde ilk 100'de yer almıştır. Dr. Shefali Tsabary, Amerika'da birçok televizyon programına katılmıştır.

Dr. Shefali Tsabary genç yaşta Doğu felsefesi ile tanışmış ve deneyimlerini, New York Columbia Üniversitesinde aldığı Klinik Psikoloji eğitimi sırasında Batı psikolojisi ile kaynaştırmıştır. Bu Doğu ve Batı harmanı geniş bir kitleye erişmesine olanak sağlamış ve onu aileler için bakım psikolojisi açısından eşsiz bir noktaya taşımıştır. Dr. Shefali Tsabary dünyanın birçok yerinde bilinçli ebeveynlik üzerine konuşmalar düzenlemekte ve kendi özel kliniğini işletmektedir.

Yazdığı ikinci kitabı "Kontrol Dışı: Neden Çocuğunuzu Disipline Etmek İşe Yaramaz ve İşe Yarayacak Şey Nedir" ve üçüncü kitabı "O Bir Anne: Anneliğin Başlarında Neler Bilmelisiniz" da ses getirmiş ve her ikisi de Hindistan'da haftalar boyunca en çok satan kitap olmuştur. Yazar ayrıca önemli bir gazete olan Huffington Post'da sürekli bir köşeye sahiptir ve New York şehrinde yaşamaktadır.

Kendisine drshefali@globalid.com emailinden ulaşabilirsiniz. Kişisel sitesi olan drshefali.com adresini ziyaret edebilir ve konuşmalarından birisini www.youtube.com/watch?v=QM_PQ2WUD2k adresinden izleyebilirsiniz.


 Jens I. Wagner
Jens I. Wagner, sevgili eşi ve kızları Emmelie Amilia ile Almanya’nın Frankfurt şehrinde, bir ormanın kenarında, iki turuncu renkli kedileriyle aynı evi paylaşıyor.
Master derecesini Oxford Üniversitesi’nde yaptı ve Christ Church Koleji topluluğunun bir üyesi.
Yazar Indiana Jones’tan James Bond’a kadar uzanan geniş bir aralıktaki her türlü kurgunun bir hayranı.


 John Medina
Dr. John J. Medina, insan beyninin gelişmesinde rol oynayan genler ve psikiyatrik rahatsızlıkların genetiği üzerine odaklanmış bir gelişimsel moleküler biyologdur. Çalışma hayatının çoğunu özel araştırma danışmanı olarak, özellikle biyoteknoloji ve eczalık sektörlerinde zihin sağlığı üzerinde araştırmalar yaparak geçirmiştir. Medina, yöneticiliğini yaptığı Uygulamalı Öğrenme Araştırmaları için Beyin Merkezi’nin bulunduğu Seattle Pasific Üniversitesinde ve Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoteknik Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Medina, Seattle şehrinde kurulmuş ve bebeklerin bilişsel, hücresel ve moleküler düzeylerde bilgileri nasıl kodladığı ve işlemden geçirdiği üzerine odaklanmış bir araştırma merkezi olan Talaris Araştırma Enstitüsü’nün kurucu yöneticisidir.

Medina’ya 2004 yılında Ulusal Mühendislik Akademisinde üye bilim adamı mertebesi verilmiştir. Medina, Washington Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Yılın En Başarılı Öğretim Üyesi, Merrill Dow/ Sürekli Tıp Eğitimi Yılın Ulusal Öğretmeni ve iki kere Biyoteknik Öğrenci Derneği Yılın Öğretmeni seçilmiştir. ABD Eğitim Komisyonuna danışman olarak hizmet vermekte ve sinirbilim ile eğitim arasındaki ilişkiler konusunda düzenli olarak konuşmalar yapmaktadır.

Medina’nın yazmış olduğu kitaplar şunlardır: The Genetic Inferno (Genetik Cehennem); The Clock of Ages (Çağların Saati); Depression: How it Happens, How it Heals (Depresyon: Nasıl Ortaya Çıkar, Nasıl Tedavi Edilir); What You Need to Know About Alzheimer’s(Alzheimer Hakkında Bilmeniz Gerekenler); The Outer Limits of Life (Yaşamın Dış Sınırları); Uncovering the Mystery of AIDS (AIDS’in Gizemini Ortaya Çıkarmak) ve Of Serotonin, Dopamine and Antipsychotic Medications (Serotonin, Dopamin ve Antipsikotik Tedaviler Hakkında).

Medina zihnin bilgilere nasıl tepki verdiği ve bilgileri nasıl organize ettiği konularına hayatı boyunca büyük merak duymuştur. Bir eş ve iki erkek çocuk babası olarak, beyin bilimlerinin çocuklarımızı eğitme yöntemimizi nasıl etkileyebileceği ile ilgilenmiştir. Medina yaptığı araştırmalara, verdiği danışmanlık ve eğitim hizmetlerine ek olarak kamu görevlileriyle, iş ve tıp dünyasından uzmanlarla, okul yönetim kurullarıyla ve hayır kurumları yöneticileriyle sık sık görüşmeler yapmaktadır.

www.johnmedina.com


 Katie Paff


 Leil Lowndes
LEIL LOWNDES, Amerika Birleşik Devletleri’nin başlıca şehirlerinin hemen hemen hepsinde program sunuculuğu yapmış, uluslararası çapta tanınan bir iletişim uzmanıdır. Fortune 500 yöneticilerine kişiler arası ilişkiler hakkında eğitim vermiş ve A.B.D Barış Gücü (U.S Peace Corps), bazı yabancı devletler ve büyük şirketler için iletişim seminerleri düzenlemiştir. En çok satan kitaplar listesinde birinci sırayı alan How to Talk to Anybody About Anything (Kime, Neyi, Nasıl Söylersiniz?) isimli kitap ta dahil olmak üzere, birçok kitap yazmıştır.
Öncelikli mesleği iletişimcilik olan Bayan Lowndes, ilişkiler üzerine araştırma yapmayı hedef edinen ve insanlara tavsiyeler sunan, merkezi New York Şehri’nde olan, The Project adlı kar amaçsız topluluğun kurucusu ve başkanıdır. Amerikan Seks Eğitimcileri, Danışmanları ve Terapistleri Derneğinin üyesidir.
New York’lu yazar, onlarca üniversite ve yüksek okulda konferanslar vermiş ve de yüzlerce radyo televizyon programına katılmıştır.


 Michael Heppell
Vasat bir yaşamın tedavisi olarak tanımlanan ve dünyanın en iyi üç profesyonel konuşmacısından biri olarak gösterilen MICHAEL HEPPELL insan gelişimini yeni bir seviyeye taşıyor.
Yazar, dünya çapında çok satan yedi kitap sahibi; bunlar: Nasıl Her Gün Bir Saat Artırırsınız, Tersyüz Et, Nasıl Muhteşem Olursunuz, Beş Yıldızlı Hizmet, Nasıl Muhteşem Bir Hayata Kavuşursunuz ve Sınır: En İyi Nasıl Daha İyi Olur isimli kitaplar.
Müşterileri ve takipçileri ABD’nin ilk 100 şirketindekileri (FTSE 100), iş dünyası liderlerini, üst düzey sporcuları, TV dünyasındakileri ve film yapımcılarını içeriyor. Web sitesi olan www.michaelheppell.com’daki araçlar, her gün yaşam kalitesini geliştirmek isteyen binlerce kişi tarafından kullanılıyor. Yazarın ideali bir milyon kişinin hayatına bir artı katmak.
Profesyonel bir konuşmacı olarak, dinleyicilerini komedi anlayışı ve iş dünyası bilgisiyle şaşırtıyor. Tarzı, Londra İş Dünyası Forumu’nda “bir kahve fincanını pompalıyla vurmak gibi” olarak tanımlanıyor ve Kanada’dan İngiltere’ye kadar gittiği her yerde kendisini dinlemek için koltuklarına yerleşmiş insanları harekete geçirmeyi garanti ediyor.


 Richard Dawkins
Profesör Clinton Richard Dawkins, dünyaca ünlü ve kitapları dünya çapında on milyonlarca satılmış olan evrim biyoloğu, hayvanbilimci, eğitimci ve yazardır.


Kolonyal hizmette bulunan bir İngiliz ailenin çocuğu olarak 1941 yılında Nairobi’de (Kenya) doğdu. Babaları II. Dünya Savaşı sırasında silah altına alındıktan sonra aile 1949 yılında İngiltere’ye döndü.

Oxford Üniversitesinde biyoloji eğitimi aldı ve mezuniyetinden sonra hayvan davranışları bilimi üzerine olan doktorasını tamamlamak için Nobel Ödülü sahibi Niko Tinbergen ile birlikte üniversitede kaldı. 1967’den 1969’a kadar Berkeley’deki California Üniversitesinde bir Hayvanbilimi Asistan Profesörüydü. 1970 yılında Oxford Üniversitesinin Hayvanbilimi bölümünde Doçent oldu. 1995 yılında Oxford Üniversitesinde “Bilimin Halkça Anlaşılması İçin Charles Simonyi Profesörü” oldu. Bu görevi ilk kez alan kişiydi.
Richard Dawkins’in ilk kitabı olan Gen Bencildir (1976) anında bir uluslararası çoksatan oldu. Birçok konuda devrim yaratan bu kitapta ayrıca Mem kavramını ortaya attı. Bu kitabı ve ardından gelen üçüncü kitabı olan Kör Saatçi neredeyse bütün dünya dillerine çevrildi. Diğer çok satan kitapları Tanrı Yanılgısı ve Yeryüzündeki En Büyük Gösteri’dir. Yazarın ilk ve üçüncü kitapları Gen Bencildir ve Kör Saatçi’nin basımları Türkiye’de iktidara muhafazakarların gelmesinin ardından bilim üzerine uzmanlaşmış devlet yayınevi olan Tubitak tarafından gizemli olmayan sebeplerle durduruldu.

Richard Dawkins, 1987’de Kör Saatçi ile hem Kraliyet Akademisi Edebiyat Ödülü’nü hem de Los Angeles Times Edebiyat Ödülü’nü kazandı. Kitabın televizyona uyarlanan filmi, BBC’de yayınlanan Horizon belgesel kuşağında gösterildi ve 1987 yılında En İyi Bilim Programı için Bilim Teknoloji Ödülü’nü kazandı. Aynı zamanda Londra Hayvanbilimi Cemiyeti 1989 yılı gümüş ödülünü ve 1990 yılında bilimin halkça anlaşılmasına yardımları için Kraliyet Akademisi Michael Faraday Ödülü’nü kazandı. 1994 yılında Nakayama İnsan Bilimi Ödülü’nü aldı ve St. Andrews Üniversitesi ve Canberra’daki Avustralya Ulusal Üniversitesi tarafından fahri doktora ile ödüllendirildi. 1997’de İnsan Biliminin İlerlemesi İçin Uluslararası Kozmos Ödülü, 2001’de Kistler Ödülü, yine 2001’de Shakespeare Edebiyat Ödülü, 2007’de Galaxy İngiliz Kitap Ödülleri Yılın Yazarı ve 2009’da Nierenberg Kamu İlgisindeki Bilim Ödülü ve bunların dışında birçok ödülün ve onurlandırmanın sahibidir. Britanya Kraliyet Bilim Topluluğu ve Kraliyet Edebiyat Topluluğu’nun da üyesidir.
2012 yılında, Sri Lanka’da balıkları inceleyen bilim insanları, yazarın bilimin halkça anlaşılması için gösterdiği çabaları takdir etmek amacıyla yeni buldukları cinse Dawkinsia ismini verdiler. Dawkins, 2013 yılında Prospect dergisinin 100 ülkeden 10.000 okuru ile düzenlediği ankette dünyanın en büyük düşünürü olarak seçildi.

richarddawkins.net
Twitter: @RichardDawkins


 Richard J. Davidson
Dr. Richard J. Davidson, Waisman Beyin Görüntüleme Laboratuvarının yöneticisi ve Wisconsin Üniversitesi Waisman Merkezindeki Sağlıklı Zihinler Merkezinin kurucusudur.
Doktorasını Harvard Üniversitesinde psikoloji alanında aldı ve 1984’den bu yana Wisconsin’de yaşamaktadır.
320’den fazla makalesi, sayısız incelemesi ve editörlük yaptığı on dört kitap bulunmaktadır. Araştırmaları birçok ödül almıştır.


 Robert Lawson
Robert Lawson Ekonomik Özgürlük Jerome M. Fullinwider Yüzüncü Yıl Kürsüsü başkanı ve Güney Metodist Üniversitesi Cox İşletme Fakültesi’nde William J. O’Neil Global Piyasalar ve Özgürlük Merkezi yöneticisidir. Dr. Lawson yıllık raporlar dizisi olan Dünyanın Ekonomik Özgürlüğü’nün (Fraser Enstitüsü) eş yazarıdır. Bu yayın 160’tan fazla ülkenin ekonomik özgürlük endeksini sunar ve The Economist gibi uluslararası yayınlarda sıklıkla alıntılanır. Dr. Lawson ayrıca iki kitap ve doksandan fazla bilimsel makale yayınlamıştır.

 Sam Harris
Sam Harris (Doğum 1967), ABD'li ateist, nörolog, filozof ve yazar. Aynı zamanda Project Reason'ın kurucularından biri olan Harris 2009 yılında nöroloji doktorası sahibi olmuştur. Yayınevimizin yayınladığı İnancın Sonu (The End of Faith) adlı yapıtı 2005'te PEN/Martha Albrand Ödülü'ne değer görülmüştür.