Kitap veya yazar aramak için metin yazın ve ara tuşuna basın, arama aynı zamanda kitap bilgileri arasında da yapılmaktadır...
Arama kutusunu silmek için tıklayın...
Kitaplarını Yayınladığımız Bütün Yazarlar

Kuzey Çocuk kitaplarının yazar ve çizerleri, Kuzey Çocuk menüsü altındadır. Onları görmek için tıklayınız...

 Aletha Solter
İsviçre asıllı Amerikalı Ph.D. Aletha Solter bir gelişimsel psikolog, bir uluslararası konuşmacı, Bilinçli Ebeveynlik Enstitüsünün kurucusu ve içinde yüz binden fazla satan “Bilinçli Bebek” kitabının da olduğu 3 kitabın yazarıdır. Master derecesini İnsan Biyolojisi dalında İsviçre’deki Genova Üniversitesinde almıştır. Daha sonra doktorasını Kaliforniya Üniversitesinde Psikoloji dalında yapmıştır. Halen Kaliforniya, Goletha’da yaşamaktadır ve iki çocuk yetiştirmiştir.

Kendisine solter@awareparenting.com e-mailinden ve www.awareparenting.com adresinden ulaşabilirsiniz


 Anabella Nightingale


 Angela Marsons
Angela Marsons’un bu kitabı Amazon’un çok satanlar listesinde 1 numara olmuştur. Angela, partneri, yerinde duramayan Labrador köpekleri ve küfürbaz papağanıyla birlikte İngiltere’nin Black Country bölgesinde yaşamaktadır.
Angela, yazmaya olan aşkını ilk olarak ilkokulda keşfetti. Dersleri ikinci plandaydı ve etrafındaki insanları izlemeye ve onlar hakkında sessizce hikâyeler uydurmaya bayılıyordu.
Karnesinde sürekli şuna benzer şeyler yazıyordu: “Angela kendi işleriyle, başkalarınınkiyle ilgilendiği kadar ilgilenirse başarılı olur.”
Yıllarca ilişkiler üzerine kitaplar yazdıktan sonra Angela suça yöneldi. Tabii ki bu yönelme edebi anlamda. Bir karakter yarattı ve bu karakter artık gitmeyi reddediyor.


 Brian Burns


 Dave McKean
David McKean (Doğum 29 Aralık 1963 Maidenhead, Berkshire) İngiliz illüstratör, fotoğrafçı, karikatür çizeri, grafik tasarımcısı, film yapımcısı ve müzisyendir.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dave_McKean


 Dr. Shefali Tsabary
Dr. Shefali Tsabary, yazdığı ilk kitap olan Bilinçli Anne Baba ile Nautilus Kitap Ödülü (Nautilus Book Award), Annelerin Seçimi Ödülü (Mom's Choice Award) ve başka birçok ödül almış, Amerika'da tanınan bir kişidir. İlk yazdığı bu kitap uzun süre Amerikan satış listelerinde ilk 100'de yer almıştır. Dr. Shefali Tsabary, Amerika'da birçok televizyon programına katılmıştır.

Dr. Shefali Tsabary genç yaşta Doğu felsefesi ile tanışmış ve deneyimlerini, New York Columbia Üniversitesinde aldığı Klinik Psikoloji eğitimi sırasında Batı psikolojisi ile kaynaştırmıştır. Bu Doğu ve Batı harmanı geniş bir kitleye erişmesine olanak sağlamış ve onu aileler için bakım psikolojisi açısından eşsiz bir noktaya taşımıştır. Dr. Shefali Tsabary dünyanın birçok yerinde bilinçli ebeveynlik üzerine konuşmalar düzenlemekte ve kendi özel kliniğini işletmektedir.

Yazdığı ikinci kitabı "Kontrol Dışı: Neden Çocuğunuzu Disipline Etmek İşe Yaramaz ve İşe Yarayacak Şey Nedir" ve üçüncü kitabı "O Bir Anne: Anneliğin Başlarında Neler Bilmelisiniz" da ses getirmiş ve her ikisi de Hindistan'da haftalar boyunca en çok satan kitap olmuştur. Yazar ayrıca önemli bir gazete olan Huffington Post'da sürekli bir köşeye sahiptir ve New York şehrinde yaşamaktadır.

Kendisine drshefali@globalid.com emailinden ulaşabilirsiniz. Kişisel sitesi olan drshefali.com adresini ziyaret edebilir ve konuşmalarından birisini www.youtube.com/watch?v=QM_PQ2WUD2k adresinden izleyebilirsiniz.


 John Medina
Dr. John J. Medina, insan beyninin gelişmesinde rol oynayan genler ve psikiyatrik rahatsızlıkların genetiği üzerine odaklanmış bir gelişimsel moleküler biyologdur. Çalışma hayatının çoğunu özel araştırma danışmanı olarak, özellikle biyoteknoloji ve eczalık sektörlerinde zihin sağlığı üzerinde araştırmalar yaparak geçirmiştir. Medina, yöneticiliğini yaptığı Uygulamalı Öğrenme Araştırmaları için Beyin Merkezi’nin bulunduğu Seattle Pasific Üniversitesinde ve Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoteknik Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Medina, Seattle şehrinde kurulmuş ve bebeklerin bilişsel, hücresel ve moleküler düzeylerde bilgileri nasıl kodladığı ve işlemden geçirdiği üzerine odaklanmış bir araştırma merkezi olan Talaris Araştırma Enstitüsü’nün kurucu yöneticisidir.

Medina’ya 2004 yılında Ulusal Mühendislik Akademisinde üye bilim adamı mertebesi verilmiştir. Medina, Washington Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Yılın En Başarılı Öğretim Üyesi, Merrill Dow/ Sürekli Tıp Eğitimi Yılın Ulusal Öğretmeni ve iki kere Biyoteknik Öğrenci Derneği Yılın Öğretmeni seçilmiştir. ABD Eğitim Komisyonuna danışman olarak hizmet vermekte ve sinirbilim ile eğitim arasındaki ilişkiler konusunda düzenli olarak konuşmalar yapmaktadır.

Medina’nın yazmış olduğu kitaplar şunlardır: The Genetic Inferno (Genetik Cehennem); The Clock of Ages (Çağların Saati); Depression: How it Happens, How it Heals (Depresyon: Nasıl Ortaya Çıkar, Nasıl Tedavi Edilir); What You Need to Know About Alzheimer’s(Alzheimer Hakkında Bilmeniz Gerekenler); The Outer Limits of Life (Yaşamın Dış Sınırları); Uncovering the Mystery of AIDS (AIDS’in Gizemini Ortaya Çıkarmak) ve Of Serotonin, Dopamine and Antipsychotic Medications (Serotonin, Dopamin ve Antipsikotik Tedaviler Hakkında).

Medina zihnin bilgilere nasıl tepki verdiği ve bilgileri nasıl organize ettiği konularına hayatı boyunca büyük merak duymuştur. Bir eş ve iki erkek çocuk babası olarak, beyin bilimlerinin çocuklarımızı eğitme yöntemimizi nasıl etkileyebileceği ile ilgilenmiştir. Medina yaptığı araştırmalara, verdiği danışmanlık ve eğitim hizmetlerine ek olarak kamu görevlileriyle, iş ve tıp dünyasından uzmanlarla, okul yönetim kurullarıyla ve hayır kurumları yöneticileriyle sık sık görüşmeler yapmaktadır.

www.johnmedina.com


 Katie Paff


 Leil Lowndes
LEIL LOWNDES, Amerika Birleşik Devletleri’nin başlıca şehirlerinin hemen hemen hepsinde program sunuculuğu yapmış, uluslararası çapta tanınan bir iletişim uzmanıdır. Fortune 500 yöneticilerine kişiler arası ilişkiler hakkında eğitim vermiş ve A.B.D Barış Gücü (U.S Peace Corps), bazı yabancı devletler ve büyük şirketler için iletişim seminerleri düzenlemiştir. En çok satan kitaplar listesinde birinci sırayı alan How to Talk to Anybody About Anything (Kime, Neyi, Nasıl Söylersiniz?) isimli kitap ta dahil olmak üzere, birçok kitap yazmıştır.
Öncelikli mesleği iletişimcilik olan Bayan Lowndes, ilişkiler üzerine araştırma yapmayı hedef edinen ve insanlara tavsiyeler sunan, merkezi New York Şehri’nde olan, The Project adlı kar amaçsız topluluğun kurucusu ve başkanıdır. Amerikan Seks Eğitimcileri, Danışmanları ve Terapistleri Derneğinin üyesidir.
New York’lu yazar, onlarca üniversite ve yüksek okulda konferanslar vermiş ve de yüzlerce radyo televizyon programına katılmıştır.


 Michael Heppell
Vasat bir yaşamın tedavisi olarak tanımlanan ve dünyanın en iyi üç profesyonel konuşmacısından biri olarak gösterilen MICHAEL HEPPELL insan gelişimini yeni bir seviyeye taşıyor.
Yazar, dünya çapında çok satan yedi kitap sahibi; bunlar: Nasıl Her Gün Bir Saat Artırırsınız, Tersyüz Et, Nasıl Muhteşem Olursunuz, Beş Yıldızlı Hizmet, Nasıl Muhteşem Bir Hayata Kavuşursunuz ve Sınır: En İyi Nasıl Daha İyi Olur isimli kitaplar.
Müşterileri ve takipçileri ABD’nin ilk 100 şirketindekileri (FTSE 100), iş dünyası liderlerini, üst düzey sporcuları, TV dünyasındakileri ve film yapımcılarını içeriyor. Web sitesi olan www.michaelheppell.com’daki araçlar, her gün yaşam kalitesini geliştirmek isteyen binlerce kişi tarafından kullanılıyor. Yazarın ideali bir milyon kişinin hayatına bir artı katmak.
Profesyonel bir konuşmacı olarak, dinleyicilerini komedi anlayışı ve iş dünyası bilgisiyle şaşırtıyor. Tarzı, Londra İş Dünyası Forumu’nda “bir kahve fincanını pompalıyla vurmak gibi” olarak tanımlanıyor ve Kanada’dan İngiltere’ye kadar gittiği her yerde kendisini dinlemek için koltuklarına yerleşmiş insanları harekete geçirmeyi garanti ediyor.


 Richard Dawkins
Nairobi’de 1941 yılında doğmuş olan Clinton Richard Dawkins, Oxford Üniversitesi’nde biyoloji öğrenimi gördü. Ardından aynı yerde hayvan davranışları bilimi üzerine doktora tezini tamamladı. Bilimin halkça anlaşılması için oluşturulmuş Oxford Üniversitesi Charles Simonyi kürsüsünde 1995’te başkanlığa getirilmiştir. Britanya Kraliyet Bilim Topluluğu ve Kraliyet Edebiyat Topluluğu’nun da üyesidir.

Gen Bencildir, Richard Dawkins’i üne kavuşturan ve hali hazırda en ünlü ve çok okunan kitabıdır. Bir dizi çok satan kitap arkasından gelmiştir. Aralarında 1987 Kraliyet Edebiyat Topluluğu ödülü, 1990 Kraliyet Topluluğu Micheal Faraday ödülü, 1997 İnsan Biliminin İlerlemesi İçin Uluslararası Kozmos Ödülü (International Cosmos Prize for Achievement in Human Science), 2001 Kistler Ödülü, 2001 Shakespeare ödülü ve 2007 Galaxy İngiliz Kitap Ödülleri Yılın Yazarı ödülünün de olduğu sayısız onurlandırma ve ödülün de sahibidir.
 Sam Harris
Sam Harris (Doğum 1967), ABD'li ateist, nörolog, filozof ve yazar. Aynı zamanda Project Reason'ın kurucularından biri olan Harris 2009 yılında nöroloji doktorası sahibi olmuştur. Yayınevimizin yayınladığı İnancın Sonu (The End of Faith) adlı yapıtı 2005'te PEN/Martha Albrand Ödülü'ne değer görülmüştür.

 Theresa Foy DiGeronimo
Theresa Foy DiGeronimo, M.Ed (eğitim bilimleri yüksek lisans derecesi) çocuk yetiştirme uzmanı ve otuz yedi kurgusal olmayan düzyazı kitabın yazarıdır ya da yazar ekibinde bulunmuştur. Bu eserler arasında: The Complete Idiot's Guide to Pregnancy and Childbirth (Kusursuz Aptalın Hamilelik ve Doğum Rehberi) ve Raising a Thinking Child (Düşünen Çocuk Yetiştirmek) kitapları vardır. Çocuk yetiştirme ve çocuk bakımı hakkındaki makaleleri Parents (Ebeveyn), Child (Çocuk) ve Sesame Street Parents (Susam Sokağı - Ebeveyn) dergilerinde ve daha pek çok dergide yayınlanmıştır. Yazar, kocası ve üç çocuğuyla birlikte New Jersey'de yaşamaktadır.

 Tunç Tuncay Bilgin
Tunç Tuncay Bilgin, elektronik mühendisidir ve zeka ve mantık konularında çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca birkaç yabancı dilde kitabın Türkçeye çevrilmesinde ve editörlüğünde rol almıştır.